پاکدشت کالا
پاکدشت کالا

شرایط ثبت آگهی ها در پاکدشت کالا

در نظر داشته باشید، به منظور تسهیل و تسریع فرآیند انتشار کالا‌ها ، پاکدشت کالا ممکن است در مواردی بر اساس قوانین ، متن یا عنوان آگهی شما را به طور جزئی تغییر دهد . همچنین پاکدشت کالا مجاز است هرگونه پیام ، آگهی و یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمان و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید .

 چنانچه از ناحیه مراجع ذیصلاح قانونی دستور حذف آگهی صادر شده باشد ، پاکدشت کالا فوراً اقدام به حذف آگهی می‌نماید . همچنین در صورتی که گزارش تخلف کاربران نسبت به آگهی شما بیشتر از 5 مورد باشد ، پاکدشت کالا به صلاحدید خود ممکن است اقدام به حذف کالا نماید . در دو فرض اخیر پاکدشت کالا هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال بازپرداخت هزینه‌های پرداختی بابت آگهی حذف شده به کاربر ندارد .

کاربران با ثبت آگهی خود در پاکدشت کالا تأیید می‌کنند که آگهی ایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نخواهد بود و همچنین دارای سن بالای ۱۸ سال هستند .

قوانین ثبت آگهی 

مغایرت با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه،

ناقض حریم شخصی افراد

آگهی‌های بدون تصویر 

استفاده از عبارت‌ها یا کلماتی مانند: خریدار ، فروش ، ویژه ، رند ، مفت ، ارزان ، نو ، زیر قیمت ، استثنائی ، گوشی ، حراج و موارد مشابه ،

درج قیمت در عنوان آگهی

هر گونه توهین به ادیان رسمی کشور ، آداب ، رسوم ، قومیت‌ها ، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف

استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی ، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی کالا و خدماتی که مخاطب آن کودکان نیستند

استفاده از حروف و زبان انگلیسی برای آگهی‌های فارسی

هر نوع آگهی و خبر پراکنی سیاسی ، اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد 

برنامه‌ها و روش‌های عبور از فیلترینگ ، VPN و خدمات یا کالاهای مربوط به نصب آنتن ، راه اندازی ماهواره یا اینترنت ماهواره‌ای

ابزار یا آموزش‌های نفوذ ، خرابکاری ، شکستن قفل ، هک و کرک

فروش برنامه‌های نرم‌افزاری یا کتاب‌های فاقد مجوز قانونی برای انتشار و سایر موارد ناقض « قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان »

هر گونه اجاره و فروش فیلم یا موسیقی

شبکه‌های هرمی و فعالیت‌های غیرقانونی و غیرمجاز اقتصادی مشابه

هر نوع مسابقه ، قرعه‌کشی و بخت‌آزمایی ( با جایزه یا بدون جایزه ) 

آگهی انجام پروژه‌های دانشجویی و دانش آموزی

هر گونه آگهی ای که موجب رواج خشونت و آسیب رساندن به دیگران می‌شود ، مانند : سلاح‌های گرم و سرد ، مواد محترقه و امثال آن

کالا و خدمات مرتبط با مواد مخدر ، سیگار یا ترک اعتیاد

فروش دستگاه فلزیاب ، گنج‌یاب ، حفاری غیرمجاز یا لوازم و تجهیزات مرتبط با آن

خدمات مرتبط با همسریابی ، دوست‌یابی ، مشاوره خانوادگی

آگهی‌هایِ محرمیت ، صیغه و ازدواج

خدمات ، دفاتر و شرکت‌های مرتبط با لیزینگ به جز نمایندگی‌های مجاز با ارائه مجوز

فروش فاکتور و پیش فاکتور برای اخذ وام ، حذف سهم بیمه کارفرما و مشابه آن

هرگونه خدمات مرتبط با گرین‌کارت یا اقامت کشورها و مسافرت و اخذ ویزا به کشورهایی که منع قانونی برای ورود به آن‌ها وجود دارد

خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع

خرید و فروش اعضای بدن، مانند:‌ «کلیه»

درخواست کمک‌های نقدی یا پیش‌پرداخت برای معامله‌های از راه دور

درج شماره حساب در متن آگهی

خدمات و کالاهایی که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود

معرفی سایت ‌، کالا یا خدماتی که به هر شکلی قصد رقابت با پاکدشت کالا را دارند

خرید و فروش حیوانات ، پرندگان و خزندگان وحشی و گوشت‌خوار

خرید و فروش مواد غذایی ، تقویتی و مکمل‌های ورزشی

نصب برنامه‌های جانبی موبایل و ویندوز

پنل پیامک انبوه

درج آگهی‌های دوره‌های آموزشی بدون قراردادن اطلاعاتی در مورد مدرس

درج آگهی‌ خودروهای غیر قابل خرید و فروش در ایران

درج مکرر آگهی‌‌های یکسان حتی با عناوین متفاوت در یک روز

ارسال مجدد یک آگهی‌‌ که از زمان حذف آن توسط کاربر، بیش از ۲۴ ساعت سپری نشده باشد

قرار ملاقات غیرتجاری به صورت آنلاین

وجود جملات نادرست از نظر املائی یا نگارشی 

آگهی‌های فروش سیم کارت که شمارهٔ آن در عنوانِ آگهی درج نشده باشد

هرگونه اشاره به شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و یا اینستاگرام در بخش توضیحات

هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و پاکدشت کالا در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد. 

شرایط تصاویر آگهی‌ها

پیشنهاد می‌کنیم همواره از تصاویر واقعی ، باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمتی که ارائه می‌نمایید، استفاده کنید؛ اندازهٔ تصویر می‌بایست حداقل ۶۰۰*۶۰۰ و حجم آن حداکثر ۱۰ مگابایت باشد. چنانچه یک یا چند بند از موارد زیر برای تصویر آگهی شما صدق کند، تصویر منتشر نمی‌شود

تصویر لوگو

تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت

تصویر غیر واقعی

تصویر دارای کادری سیاه (یا سایر رنگ‌ها)

مغایرت محتوای تصویر با شرایط عرف جامعه و یا قوانین جمهوری اسلامی

استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی

تصویری که متعلق به آگهی دیگری در پاکدشت کالا باشد

تصویری که به آگهی مرتبط نباشد

بیش از ۲۰٪ از محتوایِ تصویر آگهی شامل متن باشد

تصویر نیاز به چرخش داشته باشد

در تصویر آگهی عبارت‌های تبلیغاتی یا واژه‌هایی مانند:‌ حراج و … نوشته شده باشد

تصاویری که دارای شماره تماس ، ایمیل یا آدرس سایت باشند

شرایط مشاهده و استفاده از آگهی‌ها

هرگونه استفاده از پاکدشت کالا به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است . پاکدشت کالا هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد . شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌ٔ پاکدشت کالا استفاده می‌کنند .

تلاش پاکدشت کالا ، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.

مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهدهٔ شماست و پاکدشت کالا هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى ، غیرمستقیم و کیفرى ، ناشى از دسترسى و استفادهٔ شما از این سایت ندارد .

پاکدشت کالا هیچ قرارداد ، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. کاربرانِ پاکدشت کالا در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند ، بنابراین پاکدشت کالا ، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد .

مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس ، مشخصات تماس و موارد مشابه که به پاکدشت کالا ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد ، شامل بازتولید ، افشاء ، مخابره ، نشر و پخش آن بر عهدهٔ فرستنده اطلاعات است .

پاکدشت کالا مختار است هر گونه پیام ، آگهی یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید .

مسئولیت هر لینک ، مطلب و ادعایی مربوط به پاکدشت کالا که به واسطه‌ٔ اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت ، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود ، با خود این افراد است و دیوار مسئولیتی در قبال آنها ندارد .

آگهی‌های پاکدشت کالا با هزینه‌ٔ گردانندگان سایت جمع‌آوری ، نظارت ، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است . استفاده کننده از پاکدشت کالا حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده ، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به پاکدشت کالا را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد . 

قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر ، تفسیر ، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود . 

شرایط استفاده از امکانات ارتباطی

پاکدشت کالا برخی امکانات ارتباطی از قبیل تماس تلفنی و ارسال پیامک را با هدف تسهیل ارتباطات ، کاهش مزاحمت‌ها و افزایش معاملات ارائه می‌کند . صحبت‌های کاربران صرفاً باید مربوط به آگهی خاص و در خصوص ارائه و یا دریافت کالا و خدمات مورد اشاره باشد و استفاده از آن بابت مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی مجاز نیست . پاکدشت کالا برای ایجاد محیطی ایمن برای معاملات ، ضمن ذخیره‌سازی اطلاعات ارتباطی و تحلیل خودکار آنها ، بر اساس یافته‌های هوش مصنوعی ، پیشنهادات و خدماتی را بر روی ابزارهای ارتباطی خود ارائه می‌کند . لذا لازم به یادآوری است که بر خلاف محیط‌های ارتباطی دیگر که مشمول استانداردهای حریم شخصی است ، ارتباطات روی پاکدشت کالا صرفاً باید مربوط به معاملات باشد و پاکدشت کالا برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده و مزاحمت ، بر روی این ابزارها ممکن است در صورت لزوم ، نظارت ماشینی یا انسانی صورت دهد .

امن خرید کنید

از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری با آنها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد .

هرگز پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید .

اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد ،‌ دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست ؛ ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد .

در صورت امکان ، پس از خرید کالا رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید . 

بیشتر احتیاط کنید وقتی …

قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می‌رسد .

فروشنده یا خریداری که بی‌دلیل و به طرزی مشکوک اطلاعات حساب بانکی شما را می‌پرسد .

می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید، بپردازید. سعی کنید در محلی امن مانند پایگاه‌های پلیس یا شعب بانک‌ها قرار بگذارید .

به خاطر داشته باشید :

در خرید پستی ، شما پیش از اطمینان از صحت کالا هزینه را پرداخت کرده‌اید که این مورد خالی از ریسک نیست و ما انجام آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم .

بهتر است نقدی معامله کنید . چک و سفته ممکن است نقد نشوند .

در مورد برخی کالاها بهتر است درخواست فاکتور خرید و احیاناً بسته‌بندی اولیه را از فروشنده داشته باشید .

بهتر است قبل از تحویل کالا یا خودروی خود در ازای چک‌های رمزدار بانکی ، با مراجعه به بانک مربوط از اصالت آن اطمینان حاصل کنید .

در صورت ایجاد مزاحمت برای شما ، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس فتا ،‌ از اطلاعات تماس پلیس فتای محل سکونت خود آگاه شده و موضوع را از آن طریق پیگیری کنید .

امکانات ویژه برای آگهی‌ها

آگهی‌های ویژه
     
در حال حاضر با پرداخت مبلغ 10000 تومان قادر خواهید بود تا آگهی خود را به مدت 30 روز در بخش «ویژه» قرار دهید . همچنین در مدت این 30 روز آگهی شما با افزوده شدن دکمه فوری در کنار آن ، ظاهری متمایز از دیگر آگهی‌ها پیدا خواهد کرد. 

نردبان
     
شما با استفاده از «نردبان» می‌توانید آگهی خود را که مدت زمانی از انتشارش گذشته ، مجدداً به ابتدای فهرست آگهی‌ها در دسته‌بندی و شهر خاص خود باز گردانید. این آگهی تا زمان دریافت آگهی‌های تازه‌تر در ابتدای فهرست باقی می‌ماند. هزینه‌ٔ هر بار استفاده از  نردبان 5000 تومان است .

پرسش‌های متداول

چگونه آگهی خود را روی پاکدشت کالا قرار دهم ؟

می‌توانید به سه روش آگهی ثبت کنید :
وب‌سایت :
تنها کافی‌ست روی « + ارسال رایگان آگهی » بالای صفحه سمت چپ بالا کلیک کنید ؛ پس از انتخاب شهر موردنظرتان ، اطلاعات آگهی را کامل کنید . پس از خواندن « شرایط استفاده » ، بخش مربوط به پذیرش شرایط را تیک بزنید و آگهی را ارسال کنید .
اندکی بعد پیامک پاکدشت کالا به شماره تلفنی که متن آگهی خود قرار داده‌اید ارسال خواهد کرد که در آن لینک « مدیریت آگهی » و امکان برداشتن آگهی موردنظر از پاکدشت کالا در اختیار شما قرار داده شده است .

برنامه‌ٔ اندرویدی پاکدشت کالا :
تنها کافی‌ست علامت «+» بالای صفحه در برنامه را لمس کنید. از شهر انتخابی خود مطمئن شوید، قوانین را بخوانید، اطلاعات آگهی را کامل کنید و در نهایت آگهی کالا را ارسال نمایید.
اندکی بعد پیامک پاکدشت کالا پیامی را به شماره تلفنی که در متن آگهی خود قرار داده‌اید ارسال خواهد کرد که در آن لینک « مدیریت آگهی » و امکان برداشتن آگهی مورد نظر از پاکدشت کالا در اختیار شما قرار داده شده است .

برنامه‌ٔ iOS پاکدشت کالا :
علامت « + آگهی جدید » را در پایین صفحه لمس کنید . از شهر انتخابی خود مطمئن شوید، قوانین را بخوانید، اطلاعات آگهی را کامل کنید و در نهایت بخش «ثبت آگهی» را انتخاب نمایید.
اندکی بعد پیامک پاکدشت کالا به شماره تلفنی که متن آگهی خود قرار داده‌اید ارسال خواهد کرد که در آن لینک «مدیریت آگهی» و امکان برداشتن آگهی موردنظر از پاکدشت کالا در اختیار شما قرار داده شده است.

چگونه آگهی خود را حذف کنم ؟

پس از انتشار آگهی ، برای شما یک پیامک ارسال می‌شود . تنها کافی است با مطالعه یکی از  3  پیشنهاد زیر به  آگهی های خود مراجعه کرده و نسبت به حذف آگهی اقدام کنید تا از دسته بندی های پاکدشت کالا حذف گردد . 

وب‌سایت : 
شما می‌توانید با مراجعه به صفحهٔ « آگهی‌های من » در وب‌سایت یا اپلیکیشن پاکدشت کالا ، آگهی‌های خود را مدیریت نمایید .

برنامهٔ اندرویدی پاکدشت کالا :
در برنامه اندروید پاکدشت کالا ، پس از ورود به سربرگ « تنظیمات من » ، بخش « آگهی‌های من » را انتخاب کنید ، سپس با لمس هر آگهی می‌توانید نسبت به حذف آن اقدام نمایید .
توجه داشته باشید در صورتی که به حساب کاربری‌تان وارد نشده باشید قادر به مشاهده و حذف آگهی‌های مورد نظرتان نخواهید بود ، بنابراین برای دسترسی به این قابلیت‌ها ابتدا لازم است وارد حساب کاربری‌تان شوید .

برنامهٔ iOS پاکدشت کالا :
در برنامهٔ iOS پاکدشت کالا ، پس از ورود به بخش « تنظیمات من » ، سربرگ «آگهی‌های من» را انتخاب کنید ، سپس با لمس هر آگهی می‌توانید نسبت به حذف آن اقدام نمایید .
توجه داشته باشید در صورتی که به حساب کاربری‌تان وارد نشده باشید قادر به مشاهده و حذف آگهی‌های مورد نظرتان نخواهید بود ، بنابراین برای دسترسی به این قابلیت‌ها ابتدا لازم است وارد حساب کاربری‌تان شوید . 

چرا شهر محل زندگی من در شهرهای پاکدشت کالا قرار ندارد ؟

شهر‎ها بر‎اساس جمعیت در پاکدشت کالا قرار گرفته‎ اند . اگر درخواست‎های همشهریان‌تان افزایش یابد حتماً منطقه شما وارد فهرست می‎شود .

برای ویرایش آگهی منتشر شده چه کار باید کرد ؟

از طریق صفحهٔ « مدیریت آگهی » ، می‌توانید آگهی خود را ویرایش کنید .

کالای من به سرعت در پاکدشت کالا به فروش رفت ! چگونه می‌توانم از این کار شما حمایت کنم ؟

بهترین حمایت شما ، ترویج پاکدشت کالا است . پس پاکدشت کالا را به دوستان خود معرفی کنید !